Aynı eski şarkı

Genel Aynı eski şarkı için yorumlar kapalı 11 Aralık 2018 123 Görüntüleme

Mevcut SOPA / Koru IP tartışmasının birçok öncülü var ve muhtemelen çok sayıda sekansa sahip olacak. Alttaki pozisyonlar pek değişmedi ve muhtemelen gelecekte olmayacak. Göstermek için, bu gizemli alıntıyla bir oyun oynayalım:

Kayıt endüstrisine yönelik iddia edilen zarara ilişkin bu analizlerin bir kısmı… telif hakkıyla ilgili duruşmalar sırasında sunuldu ve tartışıldı… Her duruşmada, X kayıt endüstrisi için yapılan en son analizlerin sonuçlarını firması tarafından sundu… Daha önceki ifadelerinde , [devam eden] kayıt endüstrisinin yaşayabilirliği konusunda ciddi etkileri olduğunu belirtti. Endüstrinin piyasaya sürüldüğünden bu yana sektörün piyasaya sürülmesinin neredeyse yarı yarıya azaldığını ve sektördeki istihdamın azaldığını belirtti. X, bu sektör göstergelerinde daha fazla büyümenin [kopyalanma] daha fazla azalmaya neden olacağını belirtti.

Peki, X kim ve zaman aralığı nedir?

[permutink ile gelenler için duraklat]

Tahmin ettiniz mi: 1980’lerin başında Alan Greenspan? Bravo.

Burada, Telif Hakkı ve Ev Kopyalama: Teknoloji Zorlukları ve Kanun’un 7 Eylül tarihli evraklama savaşlarını anlatan daha uzun bir alıntı var – Teknoloji Değerlendirme Ofisi’nden büyük bir 1989 raporu. OTA, Newt Gingrich’in Amerika ile yaptığı sözleşmenin bir parçası olarak 1995 yılında 22 milyon dolarlık bütçesinin elimine edilmesine kadar bilim ve teknoloji politikası analizi için kaynak oldu .

1986 yılına gelindiğinde, sektör paydaşları… genellikle ev-kopyalama mevzuatının geçişini desteklemek ya da karşı çıkmak için neredeyse bir düzine ankete ve çalışmaya sponsor olmuştu. … OTA kaydetti:

… [A] yeni teknolojik kullanımların, fikri mülkiyet için yeni veya mevcut pazarlara yararlı etkilerinin değerlendirilmesi, genellikle bu tür tahminlerden yoksundur. Video kaset kaydedici [örneğin] kopyalamaya neden olsa da, mevcut olmayan piyasaların sömürülmesine de izin verir. Zarar dikkate alınarak her iki faktör de göz önünde bulundurulmalıdır.

97, 98 ve 99’uncu Kongrelerde ev tapingi nedeniyle kayıt endüstrisine zararı olduğu iddia edilen bu tahlillerin bir kısmı, telif hakkı ve ev bandıyla ilgili oturumlar sırasında sunulmuş ve tartışılmıştır. Her duruşmada, Alan Greenspan firması Townsend & Greenspan tarafından kayıt endüstrisi için yapılan en son analizlerin sonuçlarını sundu. 1985’te RIAA tarafından desteklenen analizde Greenspan, 1984’te, ev tapasının her örneğinin albüm eşdeğeri başına $ 1.67’ye eşdeğer olduğunu ve bunun da ortalama 6.80 $ ‘lık bir perakende satış fiyatı ile karşılaştırıldığını tahmin etti. Firmanın Denetimler ve Anketler tarafından yapılan ev tapasıyla ilgili önceki bir rapor temelinde, Townsend & Greenspan, önceden kaydedilmiş malzemeden yapılan tüm ev tapasının% 42’sinin ve yayın dışı yayınların% 40’ının satış üreteceğini tahmin ediyordu. bantlama mümkün olmamıştır. Sonra, 1984 yılında ev tapasının yüzde 40’ının rekor ve kaset alımları yerine olduğunu düşünen firma, 1984 perakende satış hasılatının yaklaşık 1,5 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor. Bu rakam, rekor fiyatların yüzde 5’in altına düştüğünden yüzde 200’ün altına düştü. Greenspan, bu perakende satış kayıplarının yaklaşık yüzde 40’ının (yaklaşık 600 milyon dolar) temsil edildiğini tahmin ediyortelafi edilebilir zararlartelif hakkı sahiplerine ve içerik oluşturucularına; Bu oran, varsayımsal sanayi gelir tablosu kullanılarak kayıp gelirleri (üretim ve dağıtım maliyetleri düşüldükten sonra) tahmin etmeye dayanmaktadır. Dahası, daha önceki ifadelerinde olduğu gibi, devam eden evde bantlamanın kayıt endüstrisinin yaşayabilirliği açısından ciddi etkileri olduğunu belirtti. Kayıt endüstrisinin piyasaya sürülmesinin 1979’dan bu yana neredeyse yarı yarıya azaldığını ve sanayi sektörünün 1970’lerin sonlarında 29.000’den 1984’te 19.000’den azına düştüğünü belirten Greenspan, bu sektör göstergelerinde daha fazla düşüşün evdeki bantlamanın daha da azalmasına neden olacağını belirtti. Sektörün kendisinin fiyatlandırma stratejisi ile evde bantlama işlemine başarılı bir şekilde cevap veremediği sonucuna vardı. Reform kayıplarının telafi edilmesi, satışları azaltacak ve ev tapasını artıracaktır.

Greenspan’ın önceki iki çalışmasında, 1981’de 1.05 milyar dolar ve 1982’de 1.4 milyar dolarlık tahmini kayıplar oldu. Elektronik Endüstrileri Birliği’nin (EIA) Tüketici Elektroniği Grubu, Ses Kayıt Hakkı Koalisyonu ve Ev Kayıt Hakkı Koalisyonu (HRRC) muhalif olarak gönderildi Bu tahminlere itiraz eden yorumlar ve ifadeler. … EIA, RIAA için yapılan analizlerin, kayıtların satışında evde bantlamanın uyarıcı etkilerini görmezden geldiğini ve bazı ev bantlarının (örneğin taşınabilir veya araba teyp çalarları için yapılan seçim bantları) önceden kaydedilmiş ürünlerin yerine geçmediğini iddia etti.

Bu tartışmalarda bir model ortaya çıkıyor. Yayımlanan kayıt endüstrisi argümanları ve ekonomik analizler sadece iddia edilen zararların tahminleriyle uğraşıyor… Bunlar… kayıp satışları, depresif fiyatları, daha düşük kar marjlarını ve sonuç olarak yeni kayıtların sayısının ve çeşitliliğinin azalmasını içeriyor…. Donanım ve boş bant endüstrilerinin temsilcileri daha sonra sonuçları metodolojik gerekçelere itiraz ediyorlar.

Bunu şimdi ayırmak için bir noktaya benziyor (OTA raporu, eğer isterseniz bunu yapar). Ama benim için, en azından, Greenspan’ın ekonomik korsanlığa maruz kaldığını görmek benim için bir zevkti – maliyet / fayda analizinin faydasını (OTA’nın onu çağırdığı) sunma zahmetine girmemek gibi. Bu çalışmaya bağlı büyük bir RIAA kontrolü olduğundan şüpheliyim. En azından, titan öncesi finans günleri için.

Fakat detaylardan geri adım attığımızda, Greenspan’ın birkaç yıl boyunca piyasada geçici bir düşüşle ilgili korkutucu bir hikayeye dayanarak daha güçlü yaptırım yasalarını geçirmeye çalıştığı dikkati çekiyor, çünkü kaset 8-Track’i ve vinili yerinden oynattı ve ABD büyük bir durgunluk yaşadı). Daha güçlü yaptırım, LP ve 8-Track ile ilişkili gelir düzeylerini korumak için bir çözüm oldu. Ve bu davayı, kaydedilen müzik endüstrisindeki en büyük patlama döneminin başında yaptı: CD dönemi. Şimdi CD ölüyor, bugünkü Greenspans’larımız da aynısını yapıyor.